Синьковицька ЗОШ І-ІІ ступенів

Освіта  у селі Синьковичі починалася з двокласної школи,  яка працювала приблизно з 1910 року.  Навчання велося польською мовою.  До 1939 року запрацювала чотирикласна початкова школа.  Під час війни школа працювала,  але не систематично,  а з вересня 1946 року почала працювати постійно.

Школа2

З 1957 по 1961 побудовано нове приміщення школи,  яка стала семирічною,  пізніше восьмирічною,  дев’ятирічною.

ШколаДиректор школи – Кіщак Михайлина Миколаївна.

100_2927

У 9 класах Синьковицької школи навчається  62 учні, працюють 17вчителів. Педагогічний колектив школи:

Колектив
Шкільні будні:
будні1І свята:
свято6 свято7 свято8 свято9свято свято1 свято2 свято3 свято4 свято5

Проект “Екологічна стежина” вчителя біології Гайдучок Л.М.

Екологічна стежина – різновид організаційного маршруту на місцевості задля пропаганди охорони довкілля.

стежина
Станція №1 – школа :

ШколаЗ 1957 по 1961 побудовано нове приміщення школи, яка стала семирічною, пізніше восьмирічною, дев’ятирічною. У школі працюють гуртки, де діти дізнаються багато нового про звичаї та обряди свого села, вивчають щедрівки, українські пісні, збирають діалекти свого села. З 1966 по 2010 рік закінчило школу 565 дітей.

Станція №2 – каштан :
і

Біля дороги Синьковичі-Равське, 0,5 км за селом, опустив свою розлогу крону каштан. За розповідями старожилів села, а навіть і їх предків, його вік майже 300 років.

Не один раз каштан ламала буря, не один раз всихала більша частина крони, блискавка розколола стовбур на дві частини, але він знову відживав і сьогодні  стоїть на варті села як вічний воїн і охоронець.

Станція №3 – Рата :
рата

Рата – найбільша річка району. Починається на північно-східних схилах Розточчя на висоті 282 м (на території Польщі). Загальна довжина річки дорівнює 76 км, у межах району – 25 км. Русло дуже звивисте, ширина його 10-30 метрів, а глибина 0,3-1,5 метра. Заплава розвинута, її висота 1-3 м, ширина – 1,5 до 4 км.

Річка приймає такі притоки: Біла, Свиня, Мощанка. Живлення її змішане: дощове, снігове і підземне. Поблизу Рати розташовані два: міста Рава-Руська, Великі Мости. Восени 2011 року було розчищене русло річки протяжністю майже 4 км.

Станція №4 – кар’єр :
а

Саме в цьому місці на околицях села почали вибирати пісок для будівельних цілей, і внаслідок цього утворився піщаний кар’єр.  На сьогоднішній день він майже не діючий. У цьому місці утворилася заболочена місцевість із своєрідною рослинністю. В період сильних дощів нижня частина кар’єру повністю зайнята водою, глибина може сягати до 0,7 м. У посушливий період залишаються два невеликі озерця, які добре помітні на фотографії.

Станція №5 – ліс :
ліс

Жовківський район лежить на межі зони широколистяних лісів та лісостепу. Ліси займають близько 25% площі району і зустрічаються по всій його території. Основними лісо утворюючими породами в них є сосна, дуб, бук, береза.

Навесні в таких лісах можна побачити в яскравих квітах групи печіночниці, медунки, першоцвіту лікарського, анемонів дібровних. В сосново-дубових лісах зустрічаються два види дуба: звичайний і скелястий. На нашій зупинці є ще один вид королівський, який було посаджено учнями школи у 2005 році.

Школярі дбають про природу:

іс

Той , хто садить паростки кленові,
Хто діброви молоді ростить,
Сам достоїн людської любові,
Бо живе й працює для століть.

прі

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s