Амбулаторія в Забір’ї

З 2007-го року в селі Забір’я працює Лікарська амбулаторія сімейної медицини. В порівнянні з колишнім фельдшерсько-акушерським пунктом у ній значно розширився лікарський штат. У просторому приміщенні розмістилися сімейний лікар, лабораторія, фізіотерапевтичний і акушерський кабінети, кабінет щеплень, стоматологічний, оглядовий і маніпуляційний кабінети, денний стаціонар на чотири ліжка. Загалом амбулаторія обслуговує 2000 людей зі сіл Забір’я та Синьковичі.

ФОТО_1

У приміщенні амбулаторії раніше була колгоспна контора, але певний час воно пустувало, тому потребувало ремонту. За словами голови Забірської сільської ради Сенька Зеновія Михайловича, на ремонт будівлі були виділені кошти з місцевого бюджету, долучилися також селяни і меценати – загалом було зібрано понад 70 тисяч гривень. Своїм коштом в амбулаторію було проведено водопостачання й облаштовано навколишню територію. Районна рада виділила кошти на меблі для амбулаторії та заміну вікон. З 2005 року в Забір’ї працює аптека.

IMG_0803

Головний лікар Гадьо Юрій Ярославович розповідає, що амбулаторія проводить лікувально-профілактичну роботу, обслуговує виклики на дому. В цьому особливо допомагає автомобіль швидкої допомоги. Щороку відбувається обов’язкове обстеження всього населення, двічі на рік – диспансеризація хронічних захворювань легень, серцево-судинної системи. Проводиться санітарно-освітня робота серед селян.

IMG_0819

В амбулаторії завжди людно. Перед початком навчального року роводиться профілактичний огляд дітей, які  підуть до школи, оцінка їхнього фізичного розвитку. Молоді мами привозять своїх діток на профілактичні щеплення. Лікарська амбулаторія сімейної медицини у Забір’ї проводить патронаж до новонароджених і породіль. Один раз на рік відбувається профілактичний огляд жінок. У лабораторії роблять загальні аналізи крові, сечі та калу. А в кабінеті денного стаціонару є чотири ліжка, де хворим можуть поставити капельниці. У 2012 році в амбулаторії відкрився стоматологічний кабінет.

IMG_0808

Особливою повагою і авторитетом в Лікарській амбулаторії сімейної медицини користується Булега Ганна Василівна. Вона лікує забірчан ще з 1970-го року. Спочатку працювала завідуючою ФАПу, а тепер – медична сестра в амбулаторії, передає безцінний досвід молодшому поколінню. Ганна Василівна розповідає, що колись на все село було лише двоє медичних працівників – фельдшер і акушер. Тепер, коли лікарський штаб розширився, працювати стало легше, бо кожен закріплений за певною ділянкою роботи.

IMG_2353

Лікарська амбулаторія сімейної медицини у Забір’ї розташована на добре озелененій території, в маленькому парку. Туди приємно просто прийти відпочити. І, сидячи серед приємного затінку дерев і слухаючи пташиний спів, усвідомлюєш, яке гарне і яке коротке наше життя. А щоб воно було хоч трохи довшим, потрібно насамперед берегти своє здоров’я.

IMG_0822

Advertisements
Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s