Капличка та джерело

Село Забір’я має чимало легенд, які тутешні люди передають із покоління з покоління. Забірчани добре пам’ятають історію про дівчину Божену, яка врятувала село від чужоземних загарбників. На її честь одна з вулиць носить назву Боженка. Інша легендарна історія розповідає, як за одну ніч селяни насипали братську могилу, носячи для неї з лісу пісок в шапках і хустинах. Але найбільш популярною є історія про цілюще джерело, біля якого, за переказами, з’являлася Матір Божа.

IMG_0768

Неподалік соснового лісу, посеред мальовничого поля з-під землі пробивається джерело. Вода в ньому дуже смачна і кришталево чиста. Джерело  перетікає у потічок, який впадає у невеликий став. Поруч із джерелом стоїть хрест, а неподалік – капличка. Кожен, хто приходить у це святе місце, відчуває, що тут відбувалося щось надзвичайне.

IMG_0771

IMG_0791

Як розповідають старші люди, біля джерела з’являлася Богородиця. Її бачили пастухи, які випасали худобу неподалік. Кажуть, що Божа Матір сиділа край води, але один з пастухів її злякався і вдарив батогом по обличчю, після чого вона зникла.

IMG_0789

У книзі «Забір’я моє» Галина Фесюк пише: «У 1989 році в село приїхала одна сестра – служебниця. Вона порадила людям збудувати біля джерела капличку. Після цього розпочалось будівництво каплиці. Спочатку поклали камінь, тоді заклали фундамент, а на святу Покрову у 1994 році її освятили. Мурована капличка – це хрещата однобанна споруда, завершена на середхресті шоломовою банею на світлому восьмибічному барабані.»

IMG_0782

Джерельна вода є цілющою – по неї приходять жителі Забір’я, приїздять гості. Поруч із джерелом через потічок прокладена кладка, а до каплички ведуть сходи і стежка. Територія святого місця обгороджена, навколо ростуть дерева, створюючи приємний затінок. Дякуючи родині Савуляків, вихідцям нашого села,які зараз проживають у Києві, у 2012 році біля джерела була встановлена фігура Матері Божої з Дитятком. Мешканці села полюбляють це місце і часто приходять, щоб помолитися до Святої Богородиці й напитися води із джерела.
Je_pvvHfDRo

IMG_1850

100_2969

Стараннями громади на чолі зі Зіньків Степаном Миколайовичем джерело отримало нове життя. Ось як змінилося воно у порівнянні з 2012 роком:
-FyI0lPnD3MMfDYRA0WI74FoNaRrU55k0TpkpFh-wSBUGJqyFqWFOAA455PncKHFmEf-QZz2KUOPc

Advertisements
Опубліковано у Новини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s