Освячення цілющого джерела

13 жовтня у Забір’ї відбулося освячення цілющого джерела та статуї Пресвятої Богородиці. Не одне покоління забірчан пили воду з легендарного джерела, оздоровлювали тут своє тіло та душу. Тож вже великою мрією було впорядкування території святого місця. Спільними зусиллями у 2013 році цей задум вдалося втілити.

IMG_6119
Щасливі діти прийшли з квітами до Пресвятої Богородиці.
IMG_6125Урочиста хода священиків, влади, громади, забірчан та гостей до цілющого джерела.
IMG_6132Посвячення джерела почалося з дитячих пісень до Матері Божої.
IMG_6144Священики правлять молебень до Пресвятої Богородиці.
IMG_6151
IMG_6155
IMG_6158

З привітанням звернувся сільський голова Забір’я Сенько Зіновій Михайлович:
“Всечесніші отці, дорога забірська громадо, шановні гості. Ми сьогодні так чисельно зібралися тут біля Пресвятої Матері Божої в селі Забір’я і молитовно дякуємо за її милість, просимо про духовну підтримку. Я вірю, що з Божою допомогою ми зможемо гідно винести всі випробування долі, обрати правильну життєву дорогу для себе та своїх дітей, для всієї України.
Забірська громада ставить перед собою великі амбітні плани. Це, в першу чергу, закладення наріжного каменю і будівництво нового храму, культурно-спортивно-оздоровчого комплексу, святкування 800-ліття з дня заснування села. І тому в день великого свята Покрови Пресвятої Богородиці прошу вас жити в мирі і злагоді, любові і взаєморозумінні, повазі один до одного, по Закону Божому і людському. Саме таке життя в день Святої Покрови я прошу у Матері Богородиці.
Хочу щиро подякувати всій громаді за активну участь у впорядкуванні та благоустрою села, встановлення статуї Пресвятої Богородиці і вручити почесні грамоти нашим жителям, вихідцям з нашого села, що найбільше долучилися до доброї справи – Зіньківу С.М., Савуляку С.М., Копровському Г.Я., Кобрину В.В.
Здоров’я, щастя всім, радості та благополуччя. Зі святом вас!”

Сільський голова вручає почесну грамоту за особливі заслуги перед громадою організатору та виконавцю робіт по впорядкуванні та благоустрою цілющого джерела Зіньківу Степану Миколайовичу.
IMG_6165Виступає організатор та виконавець робіт по впорядкуванні та благоустрою джерела Зіньків Степан Миколайович, який подякував усім, хто підтримав добру ініціативу – матеріально, фізично чи доброю порадою.
IMG_6171Громаду села Забір’я зі святом вітає голова Жовківської районної ради Швай Тадей Іванович.
IMG_6185З привітанням виступає організатор свята Зіньків Ольга Андріївна, яка розповіла історію зцілення Кобрин Ганни.
“Ця жінка мала екзему обличчя, лікувалася, лежала в лікарні, але нічого їй не допомагало. Вона почала приходити до джерела. Ходила 9 днів, і з кожним днем її обличчя ставало чистіше, а на дев’ятий день стало зовсім біле. Вона дуже дякує Господу Богу та Матінці Божій за те, що її оздоровили.”

IMG_6190На свято зібралася чисельна забірська громада, приїхало багато гостей із навколишніх сіл та міст. Також прибули голова районної ради Швай Т.І., заступник голови районної ради Юрдига Б.В., депутат обласної ради Бокало І.В., депутат обласної ради Тістик В.З., депутат районної ради Федик В.В., депутат районної ради Орловський К.С., керівник Відділ культури і туризму Жовківської РДА Кунинець С. В. і головний спеціаліст Відділ культури і туризму Жовківської РДА Фесюк Г. П., доцент кафедри історії Львівського державного університету фізичної культури Соловйов В. Ф.
Гостям вручили короваї.
IMG_6193

Вітає чисельну християнську громаду і гостей настоятель місцевого Храму Святої Параскеви отець Михайло Ярина.IMG_6207

Активну участь у святі прийняли школярі Забірської ЗОШ І-ІІ ступенів  і хористи місцевої церкви. Керівник хору і директор школи – Баковський Степан Євгенович.
IMG_6197Діти розповіли легенду про виникнення джерела:
“Стояв жаркий день. Небо синє-синє. корівки розбрелися по лузі, скубуть травичку. А пастухи, дорослі й малі, зійшлися до джерела напитися води і присіли відпочити. Волога земля дихала свіжістю і прохолодою. Декого з дорослих потягнуло на сон. Раптом на воді з’явилося зображення, яке було подібне до образу Матері Божої. Усі на мить замовкли, погляди пастухів були звернені до видіння. Підбіг малий хлопчина з батіжком, і вдарив ним по воді. Зображення зникло.

Через декілька днів до села дійшла чутка, що таке ж зображення Божої Матері бачили у Белзі Сокальського району, тільки зі шрамом на обличчі.
У 1989 році в село приїхала сестра-служебниця. Вона порадила людям збудувати біля джерела капличку. Після цього розпочалось будівництво каплиці. Спочатку поклали камінь, тоді заклали фундамент, а на Святу Покрову 1994 року її освятили.”

Історичні моменти по благоустрою і впоряднуванню джерела в фотографіях.

IMG_6118

Відео з Освячення каплиці-джерела Пресвятої Богородиці у селі Забір’я
(автор відео – Сергій Танчин)

Частина 2

Advertisements
Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s