Не сміти! Україна починається з тебе

Сміття – одна з найбільших екологічних проблем людства. З кожним роком кількість різноманітних відходів зростає, і темпи засмічення нашої планети змушують задуматися: буде вона придатною для життя через тисячу років чи перетвориться на величезний смітник?

Ми зібрали для вас шокуючі та правдиві факти про вплив сміття на наше довкілля.

Не-сміти

Україна – одна з найбільш забруднених і екологічно напружених країн світу. Сміття різного виду і походження займає 160 000 гектарів земельних угідь! Щороку в нашій країні з’являється приблизно 2 мільярди твердих промислових відходів. Озирніться навколо себе – сміття тепер всюди, куди ступає людська нога. Майже не залишилося куточків природи, не засмічених склом або пластиком.

Ось як це виглядає:

Уявіть – більшість із цього сміття переживе нас і навіть наших внуків. Вчені дослідили термін розкладання різних видів відходів.

Харчові відходи розкладаються близько місяця, газетний папір від 1 місяця до 1 сезону, картонні коробки протягом 3 місяців, а звичайний офісний папір 2 роки.

Для того, щоб розклалася арматура, необхідно 11 – 13 років, залізні банки і старе взуття розкладаються протягом 10 років, а уламки цегли та бетону, автоакумулятори і фольга – 100 років. І це ще не найстрашніше!

1425915633_11046306_628892833924150_190366357186601020_n a2

Звичайні батарейки розкладаються протягом 110 років. При цьому вони отруюють 20 квадратних метрів. А це – територія проживання двох кротів, одного їжака та декілька тисяч дощових черв’яків. Саме тому батарейки не можна викидати в смітник, їх необхідно здавати на переробку.

plas31

Гумові покришки розкладаються 120-140 років, пластикові пляшки – близько 180-200 років. Алюмінієві банки – один з найбільш небезпечних видів сміття, їхній термін розкладання 500 років. Протягом півтисячоліття розкладається і один підгузник!

І, нарешті, скло. Скільки його вже розбито в місцях нашого відпочинку – нікому не відомо. Термін розкладання скла більше 1000 років, ще як мінімум 12 -15 поколінь будуть “насолоджуватися” нашими уламками.

a3 a4

Найбільша проблема сміття не в тому, що воно виглядає некрасиво на фоні природи, а в тому, що воно забруднює ґрунтові води та призводить до просідання ґрунту. Забруднення довкілля негативно впливає на наше здоров’я.

1398015457_eco-prom-ua-1-2

Врятувати планету можна, і для цього потрібен внесок кожного з нас.  Треба пам’ятати, що сміття повинне мати своє місце. Все починається з маленьких справ:

Україна починається з нас!

Advertisements
Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s