Децентралізація влади: що буде зі Забір’ям і Синьковичами?

Однією із ключових реформ в Україні є децентралізація влади. Мабуть, усі бачили по телебаченні чи в інтернеті цей ролик про можливості, які отримають громади після цієї реформи.

А що буде зі Забір’ям? До якої об’єднаної громади воно увійде? Як зміниться управління громадою та якою буде участь кожного мешканця? Читайте в матеріалі.


Відповідно до перспективного плану Жовкіського району, розробленого спеціалістами із “Офісу реформ у Львівській області”, Забірська сільська рада (села Забір’я та Синьковичі) разом із іншими сусідніми селами увійде до Рава-Руської міської об’єднаної територіальної громади.

2345

Центром об’єднаної територіальної громади стане місто Рава-Руська, навколо якої об’єднаються 37 сіл. За попередніми підрахунками спеціалістів, бюджет розвитку нової громади становитиме понад 18 млн грн – це ті кошти, за які можна буде втілювати інфраструктурні проекти на території усієї територіальної громади.

Внаслідок реформи Забірська сільська рада як окремий орган місцевого самоврядування перестане існувати. Натомість інтереси села у новоствореній Рава-Руській міській об’єднаній територіальній громаді представлятиме староста та депутати.

Староста – це лідер, якому громада села виказала підтримку. Він – нова посадова особа місцевого самоврядування, нова інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл в об’єднаних територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені. Щоб проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло…

Староста обирається на строк повноважень ради об’єднаної громади, є членом її виконавчого комітету, представляє в ньому інтереси жителів села, здійснює комунікацію між владою та громадою села.

Староста має робоче місце на території села або одного з сіл, де він обирався. У нього – чіткий графік роботи, зручний для жителів. Він організовує заходи у селі, відслідковує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення.

Також староста відповідає за активізацію громади у прийнятті рішень, працює з місцевими громадськими об’єднаннями.

Староста має як визначені державою повноваження  (прописані у законах «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад»), так і надані радою громади (визначені у  статуті об’єднаної громади та у затвердженому місцевою радою положенні про старосту).

Більше про особливості децентралізації читайте в буклеті: 
(клікніть, щоб збільшити)

 

Advertisements
Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s